Fotografia

5 miejsc na piękne zdjęcia ślubne na starym mieście w Warszawie

Sesja ślubna stare miasto Warszawa to najczęściej wyszukiwane słowa przez Pary Młode w Stolicy, ponieważ w poszukiwaniu najlepszego miejsca na zdjęcia w Warszawie w pierwszej kolejności na myśl przychodzi właśnie obszar starego miasta. Urokliwe alejki, kolorowe kamienice, imponujący Zamek Królewski i jego ogrody, a także historyczny Barbakan czy tarasy widokowe – to najczęściej wybierane kadry, które dobrze prezentują się w tle Młodej Pary kroczącej po Warszawskim mieście

1. Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta

Plac Zamkowy jest miejscem pełnym ludzi. Zdarza się jednak, że od czasu do czasu robi się na nim więcej przestrzeni. Czy w jednym czy w drugim przypadku, Warszawski Plac Zamkowy umożliwia realizację sesji ślubnej na starym mieście w Warszawie w całkowicie skrajny od siebie sposób. Sesja ślubna może odbyć się wśród przechodniów. Może także być realizowana o świcie, kiedy na placu znajduje się zaledwie kilka osób. Rozglądając się w każdą ze stron, można zauważyć inne tło architektury. W oczy najbardziej rzuca się Zamek Królewski. Jednak sesja przy tarasie widokowym otwiera przestrzeń na ruchliwą drogę w oddali i bezkres nieba. W przeciwną stronę do frontu Zamku, na zdjęciu ślubnym uchwycić można kolumnę Zygmunta oraz urokliwą zabudowę Starego Miasta. Kadry przypominające spontaniczny spacer po mieście, są tu możliwe jak znalazł. A kiedy pada deszcz, miejsce nabiera dodatkowego uroku, ponieważ na nawierzchni szklącej się deszczem, odbija się cała przyległa do Placu Zamkowego zabudowa. Sesja plenerowa ślubna w takich okolicznościach nie będzie czasem straconym.

Zdjécie lubne pary modej na starym miecie w Warszawie
Plac Zamkowy w Warszawie to wietne miejsce na zdjęcia ślubne

2. Schody przy ulicy Kamienne Schodki

Niech Wasz fotograf ślubny z Warszawy zabierze Was do bardzo urokliwego i zacisznego miejsca na Starym Mieście – klimatycznych schodków. Wiele zagranicznych miejscowości może poszczycić się wąskimi uliczkami z charakterystycznym motywem schodów. Takimi schodami dysponuje także Warszawa. Przy ul. Kamienne schodki znajduje się wąska uliczka z dużą ilością schodów, która chętnie wykorzystywane są do ślubnych sesji plenerowych. Kamienne schody, jak sama nazwa wskazuje, są na tyle długie, aby uchwycić perspektywę tej wąskiej przestrzeni. Z jednej strony schody zamyka architektura zabytkowych kamienic, w kolorze pomarańczy i żółci. Z drugiej, schody okala mur. Miejsce dodatkowo nabiera uroku przez wiszące na elewacji latarnie i domknięcie perspektywy zabudowaniami na samym końcu. Uliczka wygląda jak z włoskich filmów i cechuje się śródziemnomorskim charakterem. Stąd też, Pary Młode, oczekujące sesji ślubnej Stare Miasto Warszawa, mogą mieć pewność dopasowania zdjęć do swojego stylu wesela i ślubu.

Para moda na zdjeciach lubnych przy ulicu Kamienne Schodki w Warszawie

3. Taras widokowy na Gnojnej Górze z widokiem na most i Stadion Narodowy

Miejsce znane przez warszawiaków, ale nie zawsze znane przez przyjezdnych. Często odkrywają to miejsce przypadkowo, częściej są kierowani z wycieczką, ale poszukując dla siebie idealnego miejsca na sesje ślubną Stare Miasto Warszawa, nie mieszkając na co dzień w stolicy, warto taras widokowy na Gnojnej Górze wziąć pod uwagę. Panoramiczny krajobraz na Wisłę, most i Stadion Narodowy, zachwyca tu zarówno w dzień jak i po zmroku, kiedy zdjęcia ślubne również nabierają innego znaczenia.

Taras widokowy z widokiem na Warszawę

4. Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki

Rynek Starego Miasta w Warszawie, to równie oblegane miejsce jak Plac Zamkowy. Ludzie chętnie się tu spotykają, ze względu na liczne kawiarenki, restauracje serwujące pyszne dania, lokalizację fontanny i pomnik Warszawskiej Syrenki umieszczony w centrum placu. Zimą, rozświetlona przestrzeń Bożonarodzeniowych lampek miejskich, nadaje romantycznego charakteru. Taka oprawa sprzyja sesjom ślubnym w chłodnych porach roku. Natomiast latem, Pary chętnie wybierają rynek na sesję ślubną ze względu na sentyment związany z poznawaniem się i mile spędzonymi chwilami w okresie narzeczeństwa. Tak jak miejsce ma swoją historię tak i każda Para Młoda wspomina miłe chwile, które wydarzyły się właśnie tutaj. Uchwycenie ich w kadrach ślubnych ma zachować pamięć o najistotniejszych detalach wzajemnej relacji.

Para Młoda na sesji zdjęciowej na Rynku Starego Miasta w Warszawie

5. Barbakan

Sesja ślubna w Warszawie na Starym Mieście, nie mogłaby się obyć bez ujęć na Barbakanie. Miejsce uhonorowujące dawne losy stolicy, są pozostałością średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Ceglane konstrukcje o okrągłych układach, chroniły miasto przed najazdami. A dziś, są chętnie zwiedzane i fotografowane. Kontrastują ze współczesną architekturą i imponująco prezentują się na zdjęciach, ze względu na swój unikalny i modny charakter wykorzystanych do ich budowy materiałów, jakimi są cegły. Zakochana w sobie Młoda Para chodząca fortyfikacjami Barbakanu, niezwykle wyróżnia się na tle pomarańczowo-czerwonych cegieł. Urokliwe bramy, przejścia, murki, w zależności od pory dnia, umożliwiają wydobycie z przestrzeni Barbakanu kunszt architektury i emocje miłości jakie skrywa w sobie para. Nic nie zakłóca tego obrazu i nic nie wpływa negatywnie na zburzenie spójności jaka się między nimi ujawnia w sesji ślubnej.

Zdjécie pary modej przy Barbakan w Warszawie