Czy warto korzystać z pomocy agencji ślubnej?

Agencja ślubna, tak czy nie?

Dzień ślubu i wesela jest dla większości ludzi jednym z najważniejszych dni w życiu. Nie dziwi zatem fakt, że dokładamy wszelkich starań, by był on perfekcyjnie przygotowany. Organizacja uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego to konieczność zmierzenia się z ogromną ilością zadań oraz przejrzenia i porównania wielu ofert… Jeżeli boimy się, że ilość spraw do załatwienia nas przerośnie – skorzystajmy z pomocy agencji ślubnej. Czy i dlaczego warto powierzyć organizację ślubu i wesela profesjonalistom?

Wynajmowanie agencji ślubnej – nowy zwyczaj

Z branżą ślubną niezmiennie kojarzą się: salony sukien ślubnych, kwiaciarnie specjalizujące się w wiązankach ślubnych oraz muzykanci i eleganckie samochody. Stosunkowo nowy jest zwyczaj korzystania z pomocy fryzjerów i makijażystów (w tym wykonywanie próbnych fryzur i makijaży) – wcześniej tymi tematami zajmowały się bliskie pannie młodej kobiety, np. mama, siostra lub przyjaciółka. Jeszcze świeższa jest praktyka zatrudniania indywidualnego wedding plannera, czy agencji ślubnej. W Stanach Zjednoczonych nawet co czwarty ślub i wesele są przygotowywane przez profesjonalistów. W Polsce wciąż niewielki procent par decyduje się na powierzenie organizacji uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego agencji, choć z roku na rok świadomość tego typu usług rośnie, a co za tym idzie – przybywa klientów gotowych zapłacić za usługi ślubnych konsultantów. Agencję ślubną wynajmują najczęściej osoby dobrze sytuowane i zapracowane, które obawiają się, że nie zdołałyby pogodzić obowiązków zawodowych z przygotowaniami wymarzonej imprezy. To również doskonały sposób na zorganizowanie perfekcyjnego ślubu i wesela przez osoby, które na co dzień pracują zagranicą. Warto jednak podkreślić, że z usług tego typu firm może z powodzeniem i satysfakcją skorzystać niemal każda para, która planuje powiedzieć sobie sakramentalne „tak”.

Korzyści z wynajęcia agencji ślubnej

Powierzenie organizacji ślubu i wesela profesjonalnej agencji ślubnej to doskonała decyzja, która pozwoli w spokoju i radości przeżyć okres przygotowań do wielkiego dnia. Jakie korzyści daje wynajęcie agencji ślubnej?

Uwolnienie się od stresu i niepewności

Organizacja ślubu i wesela to przedsięwzięcie, które może mocno obciążyć naszą psychikę. Stres i niepewność, które towarzyszą większości par przygotowujących się do ślubu, wynikają przede wszystkich z ogromnej ilości emocji i obowiązków, przy jednoczesnej niewielkiej ilości wiedzy i doświadczenia w organizowaniu tego typu imprez. Zatrudnienie agencji ślubnej pozwoli narzeczonym skupić się na najważniejszych kwestiach, które dotyczą ich bezpośrednio i wymagają ich osobistego udziału, a sprawny konsultant ślubny pokieruje wszystkimi przygotowaniami tak, by zminimalizować ilość trudnych do podjęcia decyzji, a tym samym umiejętnie zredukuje stres i niepewność u przyszłej pary młodej.

Możliwość skoncentrowania się na sprawach najważniejszych

Profesjonalny i doświadczony wedding planner to gwarancja perfekcyjnie przygotowanego ślubu i wesela, bez konieczności angażowania narzeczonych w każdy element tych przygotowań. Agencja ślubna zajmie się kompleksowo organizacją tego najważniejszego w życiu młodej pary dnia, a narzeczeni będą mogli skoncentrować się na sprawach najważniejszych, w tym tych, które wymagają ich obecności, takich jak: przymiarki strojów ślubnych, czy zapraszanie gości weselnych. Jedno i drugie będzie źródłem radości i wzruszeń, zwłaszcza wtedy, gdy będzie się można poświęcić tym sprawom bez pośpiechu.

Oszczędność czasu

Organizacja wesela i ślubu wiąże się z koniecznością załatwienia szeregu formalności, a to z kolei wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, choćby na zwizytowanie domów weselnych i/lub restauracji, spotkań z potencjalnymi muzykantami, fotografami, czy firmami oferującymi wynajem atrakcji weselnych. Jeżeli zdecydujemy się na zatrudnienie agencji ślubnej zdecydowaną większość tych formalności będzie mógł za nas załatwić konsultant – oczywiście zgodnie z naszymi oczekiwaniami, potrzebami i ostatecznymi decyzjami.

Oszczędność pieniędzy

Wynajęcie agencji ślubnej to przywilej dostępny tylko dobrze sytuowanym parom? Nic bardziej mylnego! Może się wręcz okazać, że ślub i wesele zorganizowane z pomocą profesjonalnej firmy okaże się być mniej kosztowne niż adekwatna uroczystość i przyjęcie przygotowane na własną rękę. Agencje ślubne posiadają bowiem szeroki wachlarz kontaktów, firm współpracujących i zaufanych podwykonawców, którzy świadczą swoje usługi na zdecydowanie korzystniejszych warunkach właśnie dla klientów danej agencji. Dodatkowe koszty przy osobistej organizacji ślubu i wesela generują liczne wyjazdy i dojazdy do potencjalnych wykonawców wybranych usług (np. wizyty w lokalach, restauracjach i domach weselnych, spotkania z muzykami, fotografami itp.).

Organizacja na najwyższym poziomie

Organizacja ślubu i wesela wymaga skrupulatnego przeanalizowania i dokładnego zaplanowania wszystkich elementów uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego. Czym powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności? Co wziąć pod uwagę wybierając miejsce zaślubin i lokal na przyjęcie? Jak udekorować weselną salę i jakie menu zaproponować weselnym gościom? Wynająć zespół muzyczny, czy DJ’a? Zainwestować w atrakcje dodatkowe? Agencja ślubna i jej pracownicy (konsultanci ślubni, wedding plannerzy) bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu wesprą i odciążą parę młodą na każdym kroku przygotowań i nie pozwolą, by jakikolwiek detal umknął ich uwadze. Dzięki profesjonalnemu wsparciu zdecydowanie łatwiej i szybciej podejmiemy kluczowe decyzje – m.in. te dotyczące miejsca zaślubin i wesela.

Samodzielna organizacja ślubu i wesela wiąże się z wieloma trudnościami

Samodzielna organizacja ślubu i wesela to ogromne obciążenie psychiczne i emocjonalne, stres i brak czasu na cieszenie się ostatnimi chwilami narzeczeństwa. Przygotowując uroczystość ślubną i przyjęcie weselne powinniśmy zacząć od sporządzenia listy gości – ich liczba zdeterminuje nasze dalsze kroki. Lokal, w którym odbędzie się wesele powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, posiadać odpowiednią ilość miejsc siedzących (komfortowych!), doskonale nagłośnioną salę i profesjonalną obsługę. Istotne jest również menu – jakość jedzenia i dobór dań, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych gości weselnych, a także uwzględnią ewentualne specjalne potrzeby żywieniowe (diety wykluczające) będzie jednym z elementów, które zadecydują o odbiorze całości weselnego przyjęcia. Równie ważne będzie zorganizowanie zespołu muzycznego lub DJ’a – najlepiej takiego, który potrafi zagrać absolutnie wszystko i zaspokoić gusta muzyczne wszystkich gości. Wisienką na weselnym torcie (o właśnie, o torcie i ciastach również nie można zapomnieć!) będzie dobór atrakcji weselnych, które mogą uatrakcyjnić przyjęcie i sprawić, że będzie ono niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla nas, ale również dla naszych gości.

Sporo tego? Sporo! Pod uwagę należy wziąć również tzw. sytuacje podbramkowe – w ostatniej chwili przed ślubem i weselem może się okazać, że o czymś zapomnieliśmy, czegoś nie przewidzieliśmy lub z czymś nie zdążyliśmy, albo też któraś z wynajętych przez nas firm usługowych nie wywiązała lub nie wywiąże się ze swoich zobowiązań. Z tego typu sytuacjami bez problemu poradzi sobie agencja ślubna, dla której niemal nie ma rzeczy niemożliwych do zorganizowania. Nawet w trybie last minute!

Zobacz też, dlaczego warto zatrudnić agencję ślubną oraz na czym polega rola konsultanta w dniu ślubu.

Skontaktuj się z nami

Agencja ślubna – planowanie i organizacja ślubów i wesel Warszawa i okolice.
Spotkania umawiamy w miejscu wskazanym przez klienta.

  (Katarzyna Szymborska)

    kontakt@slubwarszawa.pl

Kontakt