Jak zorganizować ślubny budżet

Zorganizowanie dobrego budżetu ślubnego spędza sen z powiek niejednej Parze Młodej. Zaplanowanie oraz przydzielenie odpowiednich kwot do poszczególnych usług to nie łatwe zadanie. Wystarczy jednak kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami, aby proces planowania przebiegł sprawniej i żeby przed samą uroczystością nie zaskoczyła Was kwota, którą musicie wpłacić Waszym podwykonawcom.

Rada 1: REALNIE OSZACUJCIE SWOJE MOŻLIWOŚCI FINANSOWE

Czeka Was trudna i zobowiązująca decyzja. Musicie ustalić kwotę, jaką możecie (lub chcecie) przeznaczyć na organizację Waszego ślubu i wesela. Nie ustalajcie sumy, której do dnia ślubu nie będziecie w stanie zorganizować. Porozmawiajcie również z rodzicami, którzy często chcą sfinansować choćby część przyjęcia. Trzymajcie się ustalonej kwoty a przed ślubem unikniecie stresu związanego z opłaceniem wszystkich usług.

Rada 2: SPISZCIE LISTĘ USŁUG/RZECZY ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ WASZEGO ŚLUBU I WESELA

Bardzo skrupulatnie wypiszcie wszystkie usługi i rzeczy, bez których nie wyobrażacie sobie tego dnia. Pamiętajcie o opłatach, które będzie trzeba uiścić w USC oraz w kancelarii parafialnej. Planując budżet dla strojów ślubnych, nie zapomnijcie o dodatkach takich jak buty, biżuteria. Oglądając sale weselne koniecznie zapytajcie o dodatkowe opłaty: korkową, opłatę za tort, opłatę za parking, opłatę związaną z przedłużeniem trwania przyjęcia – i uwzględnijcie je w swoim budżecie.

Na bieżąco wpisujcie kwoty, które już wpłaciliście i kontrolujcie terminy kolejnych wpłat. Stwórzcie też rubrykę uwzględniającą kwotę do rozliczenia z podwykonawcami, którą musicie wpłacić w dniu wesela.  Jeśli zadbacie o to wcześniej, nie będziecie musieli się tym zajmować przed ślubem.

Rada 3: OKREŚLCIE SWOJE PRIORYTETY

Ustalcie, co w dniu ślubu jest dla Was najważniejsze. Jeśli stawiacie na wyśmienite jedzenie, nie warto na tym oszczędzać. Weźcie też pod uwagę rodzaje alkoholi, które postawicie na stołach gości. Jeśli wiecie, że Wasza rodzina i znajomi nie piją wina, ograniczcie ten trunek .

Jeśli najważniejsza dla Was i Waszych gości będzie muzyka postawcie na świetny zespół muzyczny lub dobrego DJa i Konferansjera, który poprowadzi przyjęcie.

Oszczędności poszukajcie przy usługach, które nie znalazły się na Waszej liście priorytetów. Jeśli nie jesteście fanami foto budki nie zamawiajcie jej, mimo, że sprawdziła się na innych weselach, na których byliście. Na pewno znajdziecie tańszy sposób na zaskoczenie Waszych gości.

Rada 4: KILKA SPOSOBÓW NA OGRANICZENIE ŚLUBNYCH WYDATKÓW

Przyjęcie weselne zorganizujcie w miejscowości, w której mieszka znaczna część Waszych gości. Unikniecie opłacania transportów oraz noclegów.

Jeśli nie jesteście fanami ślubnych filmów video postawcie na dobrego fotografa, który upamiętni Wasz dzień. Pamiętajcie, że będzie to pamiątka na całe życie i na dobrym fotografie nie warto oszczędzać. Jeśli Wasz budżet jest ograniczony postawcie na jednego, bardzo dobrego usługodawcę niż na dwóch tańszych, do których nie do końca jesteście przekonani.

Dj i Konferansjer to świetna alternatywa dla drogich zespołów muzycznych. Wy i Wasi goście będziecie się bawić przy znanych hitach. Przy wyborze DJa macie nieograniczone możliwości przy tworzeniu własnej playlisty.

Przy planowaniu dekoracji postawcie na kwiaty sezonowe. Będziecie mieli pewność, że nie przepłaciliście za rośliny sprowadzane dla Was z drugiego końca świata. Zapytajcie managera Waszej sali weselnej czy posiadają dekoracyjne szkło. Może się okazać, że dostępne w sali wazony idealnie będą pasować do Waszego pomysłu na dekoracje i nie będziecie musieli ich dodatkowo kupować lub wypożyczać.

Koniecznie przeczytaj też o czym należy pamiętać samodzielnie organizując ślub i wesele.

Skontaktuj się z nami

Agencja ślubna – planowanie i organizacja ślubów i wesel Warszawa i okolice.
Spotkania umawiamy w miejscu wskazanym przez klienta.

  (Katarzyna Szymborska)

    kontakt@slubwarszawa.pl

Kontakt