Living Coral – kolor roku 2019 Pantone

Jak co roku, instytut Pantone wybrał kolor przewodni na nadchodzący sezon. W tym roku został nim Living Coral, czyli połączenie różu z pomarańczem. Ten wybór zawsze decyduje o trendach we wnętrzarstwie, modzie użytkowej ale również w trendach ślubnych. Pary, które interesują się nowinkami na pewno w swoich ślubnych aranżacjach będą chciały przemycić choćby akcent związany z Living Coral. Podpowiadamy jak zaaranżować przyjęcie w tym najmodniejszym odcieniu oraz jak się wyróżnić i połączyć go z innymi kolorami.

Living Coral jako kolor przewodni ślubu i wesela

Jeśli zdecydujecie się na użycie koloru koralowego jako motywu przewodniego Waszego przyjęcia pamiętajcie, że to odcień dość wymagający. Jeśli ma być on głównym motywem, polecamy umieścić go na tle koloru śmietankowego (ciepłego odcieniu bieli) z akcentami chłodnej zieleni. To połączenie sprawi, że kolor nie będzie zbyt agresywny a Wy nie znikniecie wśród zbyt intensywnych dekoracji. Jeśli odpowiednio się go zaaranżuje, odcień Coral potrafi być zjawiskowy i w zależności od Waszych zamiarów – bardzo klasyczny i elegancki lub nowoczesny. Pamiętajcie jednak o umiarze i odpowiednich kontrastach. Jeśli zdecydujecie się na użycie koralowego jako tła np. w obrusach, papeterii, serwetkach, wazonach – postawcie na kremowe, minimalistyczne kwiaty. Jeśli postawicie na bardziej stonowaną bazę, możecie użyć pomarańczowych
i różowych kwiatów oraz innych detali dekoracyjnych w tych odcieniach.

Living Coral w połączeniu z granatem

Połączenie koloru koralowego z granatowym jest zdecydowanie naszym ulubionym. Te odcienie idealnie się uzupełniają. Koralowy cudownie ociepla i ożywia bardzo stonowany i surowy odcień granatu. Nam szczególnie przypadła do gustu wersja z granatową bazą i akcentami w kolorze Coral. A jakie jest Wasze ulubione połączenie kolorystyczne z użyciem koloru roku 2019 – Living Coral?

Zobacz też inspiracje ślubne w kolorze Marsala – kolorze roku 2015.

źródło foto: pinterest

Skontaktuj się z nami

Agencja ślubna – planowanie i organizacja ślubów i wesel Warszawa i okolice.
Spotkania umawiamy w miejscu wskazanym przez klienta.

  (Katarzyna Szymborska)

    kontakt@slubwarszawa.pl

Kontakt