Planowanie

Urban wedding, czyli miejskie wesele w Stolicy w nowoczesnym stylu.

Najprościej mówiąc, to wesele organizowane w centrum dużego miasta, stojące w opozycji do utartych ślubnych zwyczajów i tradycji. Nowoczesne, z klasą i minimalistyczne. Opowiada Kasia Wietrzyk wspomożycielka Agencji Ślubnej Czary Marry.

Lokalizacja

To kluczowa sprawa przy organizacji miejskiego wesela. Najlepszym wyborem będą miasta położone niedaleko lotniska, z dobrą siecią komunikacyjną oraz dużą bazą hotelową. Chodzi o to, żeby zagwarantować gościom pełną swobodę oraz zdjąć z własnych barków obowiązek organizacji transportu i noclegów. Dodatkowym atutem będzie też turystyczny charakter miasta oraz duża ilość pubów lub restauracji. Świetną lokalizacją będą miasta wojewódzkie takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław.

Lokal

W tym przypadku radzimy wybór nieoczywistych lokali takich jak restauracje, przestrzenie eventowe, sale hotelowe, tarasy widokowe, a może nawet puby. Zamiast klasycznej białej sali lub pałacu idziemy w minimalistyczne i industrialne przestrzenie. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego, ale wydaje nam się, że taki klimat najlepiej sprawdzi się w wypadku urban wedding.

Ceremonia

Bardzo często lokale położone w centrum miasta nie dysponują odpowiednim miejscem na ceremonię. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na inną ciekawą lokalizację i wybrać się z gośćmi na mały spacer. Opcji jest bardzo wiele, możecie wynająć przestrzeń na tarasie hotelowym z panoramą miasta lub jakieś zabytkowe miejsce. Innym rozwiązaniem jest ceremonia w kościele lub pałacu ślubów.

Menu

Tu również mamy spore pole do popisu. Koniecznie postawcie na elegancki serwowany obiad złożony z przystawki, zupy i dania głównego. Warto zaaranżować koktajl przed obiadem, zdecydować się na przekąski w postaci fingefoodów. Fajnie sprawdzą się też tematyczne stoły jak candy bar, stacja sushi, czy live cooking. To, czego warto unikać to wiejskie stoły i nadmiar jedzenia. Zaskoczcie swoich gości smakiem i wyglądem dań, postawcie na pozycje, które nie pojawiają się często na tradycyjnych weselach.

Dekoracje

Sama forma wesela nie narzuca nam określonego stylu dekoracji, nadal możecie realizować swoje marzenia i wizje. To, co najlepiej się sprawdza to minimalizm, prostota i spójność. Siłą urban wedding często nie są dekoracje, a jego unikatowy charakter.

Przebieg przyjęcia

Koktajl na tarasie lub ogrodzie, standing party, spacer po starówce wraz z gośćmi, brak stałych elementów wesela, jak pierwszy taniec, tort, czy oczepiny, to wszystko mieści się w kanonie miejskiego wesela. Pamiętajcie, że w ta forma lubi przełamywać schematy.

Muzyka

Tu znakomicie sprawdza się DJ. Elegancka i ograniczona do minimum konferansjerka, brak zabaw, oczepin oraz klubowe brzmienia w późniejszych godzinach przyjęcia to coś, co charakteryzuje tego typu wesela. Tu nie ma miejsca na Disco Polo i zabawy na pograniczu dobrego smaku.

Atrakcje

Barman oraz prosecco bar to atrakcje, które świetnie dopełnią charakter miejskiego wesela. Ciekawą atrakcją może być również recital. Świetnie sprawdzi się połączenie wokalistki przy akompaniamencie delikatnie brzmiącego instrumentu, ale również koncert zespołu rockowego w zależności od upodobań pary młodej.

Logistyka

To rzecz, o którą możecie zadbać, ale nie musicie. Organizacja wesela w dużym mieście daje gościom sporo możliwości. Mogą sami wybrać dogodny dla nich nocleg, a gdy przyjęcie już ich znuży wrócić do niego taksówką. Jest też ogromnym ułatwieniem dla gości podróżujących samolotem.

Poprawiny

Koniecznie w luźnej i niezobowiązującej formie. Może umówicie się z Waszymi gośćmi na wspólne wyjście do miasta? Fajnie sprawdzi się też śniadanie w formie bunch.

Jeśli pragniesz by Twój ślub i wesele w miejskim stylu przebiegły idealnie to serdecznie polecamy się do organizacji urban wedding w Warszawie – agencja ślubna Czary Marry – wedding planner Warszawa.